Munkabiztonsági tanulmány:

A tanulmány az ágazatok munkabiztonsági kockázataira történő figyelem felhívás és segédlet a jogszabályi előírások és jó gyakorlatok bemutatása révén, egy megfelelő munkakörnyezet kialakítására, mely alkalmas a testi épséget veszélyeztető tényezők kiküszöbölésére. Az információ, kommunikáció; pénzügy, biztosítási tevékenység; szakmai, tudományos, műszaki tevékenységi ágazatokban sem elhanyagolható a munkabiztonság kérdése, annak ellenére, hogy nincs kifejezett termelő tevékenység, azonban mégis előfordulnak olyan jellegű kockázatok, amelyek közvetlen balesetveszélyt idézhetnek elő…

 

Munkaegészségügyi tanulmány:

A tanulmány célja az ágazatok jogszabályi előírásainak és az alkalmazott jó gyakorlatok bemutatása munkaegészségügyi szempontból. Az ágazatokban olyan egészségkárosító tényezők vannak jelen, mint a monoton vagy ismétlődő munkafolyamatok, pszichoszociális, kémiai és biológiai kóroki tényezők, melyek folyamatos vagy időszakos veszélyt jelentenek a munkavállalók egészségére. Gondolok itt a képernyő előtti munkavégzésre, az ügyfelekkel történő kapcsolattartásra és konfliktus, panaszkezelésre, a laboratóriumi vizsgálatok során felhasznált veszélyes anyagokra és a vírusok, baktériumok és állatok által okozott biológiai veszélyekre. Ezen felül előfordulhatnak még zaj, rezgés és por ártalmak is, de ezek nem folyamatos jelleggel és kis mértékben fordulnak elő…

 

Kutatási jelentés:

A projekt célja a munkahelyi egészségügy és munkabiztonság fejlesztése, a munkavállalók és munkáltatók célzott tájékoztatása és tudatosítása, illetve a munkakörülmények javítása az információ, kommunikáció; pénzügy, biztosítási tevékenység; ingatlanügyek; szakmai, tudományos műszaki tevékenység alalágazatokban. A projekt mind a hat konvergencia-régióban megvalósul, mégpedig 2, az alágazatokban kompetens, illetve reprezentatív érdekképviseleti szervezek közreműködésével. Ezek: – Munkástanácsok Országos Szövetsége (MOSZ) – Magyar Iparszövetség (OKISZ).